O nas

O nas
O nas
O nas
O nas

O Nas

Bar Caritas „U Krystyna” rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2000 roku przy Pl. Wolności z inicjatywy Poznańskiej Caritas. Utworzenie Baru Caritas zostało zainspirowane głębokim pragnieniem podania pomocnej dłoni ludziom, którzy tej pomocy potrzebują, ale w innej formie niż jałmużna. Są to między innymi emeryci, renciści, rodziny wielodzietne, ludzie niezamożni, niepełnosprawni oraz ich opiekunowie.

Z myślą o nich wszystkich powstał Bar Caritas, w którym od rana do wieczora serwujemy świeżo przygotowane, domowe posiłki w przystępnej cenie.

Do Baru przychodzą również osoby, które „kupując w Barze Caritas wspierają ubogich i potrzebujących – dzielą się posiłkiem”. Dzieje się tak ponieważ dochód wypracowany przez Bar Caritas jest w całości przeznaczony na cele charytatywne, w tym dofinansowanie noclegowni, jadłodajni i domów dziecka.

Duży wybór smacznych dań, przyrządzanych w oparciu o sprawdzone i zbilansowane receptury, zachęca Klientów do zamawiania również na wynos – na specjalne okazje (komunie, imieniny, bankiety, Wigilie oraz Święta Wielkiej Nocy itp.). W związku z tym podstawowy profil działalności Baru Caritas został rozszerzony o realizację obsługi cateringowej różnych uroczystości także w innych lokalizacjach.

Codziennie nasz zespół przygotowuje świeże potrawy, surówki, naleśniki, pierogi oraz rozmaite kluski. Naszą specjalnością są pyzy drożdżowe, naleśniki z różnymi farszami oraz ryby, a w dni świąteczne polecamy coś wyjątkowego – kotlet KRYSTYNA.

Dodatkowo zapraszamy na desery i ciasta pieczone wg naszych własnych receptur oraz na dobrą kawę.

Całą produkcję potraw wykonujemy sami nie korzystając z półproduktów gotowych, z polepszaczy, konserwantów czy sztucznych barwników. Nasi kucharze bez problemu przygotowują również potrawy pod indywidualne zamówienie osób z problemami zdrowotnymi.